MATCHPROGRAM

Grupp 1: AIK, Mora IK, Roma IF

Grupp 2: Strängnäs, BIK Karlskoga, VIK

Lördag 23 mars ABB Arena Nord

08:30 Strängnäs - VIK   3-5

10:00 AIK - Roma  8-1

11:30 VIK - Karlskoga  8-2

13:00 Roma - Mora  1-4

14:30 Karlskoga - Strängnäs  3 - 11

16:00 Mora - AIK  2 - 4

Söndag 24 mars ABB Arena Nord /Mimerhallen

09:45 3:orna i respektive grupp möts,  Roma - Karlskoga   1 - 6

11:15 2:orna i respektive grupp möts,    Mora - Strängnäs  3 - 4

12:45 Final: 1:orna i respektive grupp möts,  AIK - VIK  4 - 3 efter straffar 

Seriespel: Vid lag på lika poäng avgör i första hand inbördes möte därefter målskillnad, sen flest antal gjorda mål och slutligen lottdragning.

Matchtid 2 x 20 minuter effektiv tid

Vinnande lag vinner vandringspriset, VIK Oldtimers är titelförsvarande lag.

SUMMERING AV ÅRETS TURNERING

1:a  AIK

2:a  VIK

3:a  Strängnäs

4:a Mora IK

5:a  Karlskoga

6:a  Roma

AIK är årets vinnare av Fyrkantens minne. Vi vill tacka alla deltagande lag, domare, funktionärer, publik och  sponsorer för en trevlig och svängig turnering. Vi hoppas att ni alla kommer tillbaka nästa år. 

Laguppställning AIK

1 Andreas Wallbäck

35 Peter Skarin

3 Radko Burger

5 Viktor Good

7 Marcus Fridholm

8 Patrik Boström

9 Thomas Hallin

10  Niklas Pers

11 Nicklas Sandler

12 Eddie Nordahl

14 Sebastian Lundgren

15 Johan Warming

16 Oskar Björn

21 John Sjölund

22 Sven Rask

23 Urban Sjöö

28 Tony Lidéus

29 Thomas Djurfelter

Laguppställning Åker/Strängnäs Vets - svart/vit

1 Fredrik Engdahl, mv

2 Johan Östling, b

3 Gert Nordling, b

4 Niklas Pense, b

5 Peter Jedar, b

6 Filip Roglar b

7 Peter Danielsson, b

8 Marcus Forsberg, fw

9 Jan Haapaniemi, fw

10 Jörgen Holm, fw

11 Joakim Basilius, fw

12 Tobias Basilius, fw

13 Johan Persson, fw

14 Pasi Kopponen, fw

15 Robert Fredriksson, fw 

16 Thomas Tönnefors, fw

17 Per-Erik Eineus, fw

18 Jens Näsman, fw

21 Johnny Åkerlind, mv

 

Laguppställning VIK Oldtimers svart/gul

1 Mattias Eriksson, mv

2 Roger Alenbring, b

3 Fredrik Olofsson, b

4 Leif Rohlin, b

5 Pier Blomkvist, b

6 Thomas Larnebo, b

7 Leif Andersson, b

22 Tore Lindgren, b

9 Olle Mellinger, fw

10 Mattias Winberg, fw

11 Matthias Holmstedt, fw

12 Lars Svensson, fw

13 Mikael Andersson, fw

14 Mattias Jonsson, fw

15 Anders Söderström, fw

16 Patrik Juhlin, fw

17 Stefan Holmgren, fw

18 Henric Björkman, fw

19 Robert Lind, fw

20 Magnus Nygårds, fw

21 Greger Andersson, fw

Laguppställning Mora IK  röd

1 Dennis Munther

2 Roger Sjöström

3 Olav Christoffersson

8 Per Jackson

27 Ola Abrahamsson

19 Johan Morell

12 Andreas Eklund

16 Emil Seveborg

33 Jan Erik Östgård

36 Andreas Sundqvist

14 Stefan Sjöberg

11 Joakim Conradsson

9 Robert Frost

23 Eric Johansson

5 Daniel Hermansson

20 Andreas Matsson


 Laguppställning Roma IF - gul

31 Thomas Bäckman, mv

4 Magnus Lindby

5 Göran Norberg

6 Jens Löfstedt

7 Tenny Larsson

8 Thomas Öhman

9 Jan Ivarsson

10 Mattias Gardell

11 Jonte Söderling

12 Göran Pihl

13 Michael Olofsson

14 Carl-Johan Stålhammar

15 Jonas Abrahamsson

16 Simon Jakobsson

17 Linus Berg

 

 Laguppställning BIK Karlskoga - blå/vit

31 Tomas Stålhammar

35 Markus Nowak

4 Mattias Helsing

10 Magnus Tegnelund

12 Tommy Karlsson

17 Christer Höijer

19 Joakim Ringman

23 Niklas Meander

26 Stefan Forsberg

27 Robert Gustavsson

36 Henric Johansson

40 Jonny Fermby

62 Johan Hane

67 Tomas Varg

71 Jimmy Hanberg

94 Peter Hanberg